Keltoi 1994-2017

  Boskovicko Zatajený stříbrný poklad

  Nález džbánu s tisícovkami historických stříbrných mincí v mnohamilionové hodnotě zatajil v roce 2010 devětatřicetiletý muž, který jej objevil v lese na vrchu Zlatník u Boskovic. Policie před několika dny dokončila velmi neobvyklý a složitý případ přečinu zatajení věci a podílnictví nálezce i sběratele z Brněnska.

  Podle vyšetřovatelů i historiků z Moravského zemského muzea, kteří se zabývali nejen stříbrnými mincemi, které si nálezce ponechal a kterých je 1,6 kilogramu (2267 kusů), ale i dokumentací, kterou při nalezení pořídil, obsahoval kompletní nález desítky tisíc různých mincí v celkové hmotnosti přes sedm kilogramů.

  Džbán z pálené hlíny ukrýval různé druhy stříbrných mincí z období 2. poloviny 15. až 1. poloviny 17. století - byly mezi nimi například tolary, krejcary, pražské groše, uherské denáry, polské mince či několik malých penízů z období vlády Vladislava Jagellonského.

  Zdroj a fotografie: http://www.novinky.cz/krimi/296703-nalezci-pokladu-u-brna-se-pripravili-o-velke-penize.html

  PLG_CONTENT_SHOWTAGS_TITLE Boskovicko

  Dárci, sponzoři, dobrovolníci

  Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

  Keltoi je členem

  exarc-logocas-logo